Dynamický rozvoj stavebnictví v posledních letech způsobil, že výrazně klesl počet atraktivních pozemků bez průmyslové minulosti. To však neznamená, že byl vyčerpán limit pozemků vhodných pro novou výstavbu a investiční proces zastaví.
U bývalých průmyslových oblastí provádíme jak revitalizaci, tak přizpůsobení k novému potřebnému stavu.
Revitalizace bývalých průmyslových oblastí
Mezera v dostupnosti pozemků byla rychle zaplněna, protože investoři se zajímají o bývalé průmyslové oblasti. Kromě potenciálních nevýhod způsobených minulým využitím těchto oblastí mají často tyto oblasti jednu důležitou výhodu – dobrou polohu. Avšak na těchto oblastech často existují vyšší koncentrace látek způsobujících riziko. Jsou znečištěny například ropnými látkami, kyanidy, fenoly a těžkými kovy. Samotné výskyt znečištění neznamená, že takové oblasti jsou nepoužitelné. Správně diagnostikovaný problém znečištění může být vyřešen prostřednictvím procesu remediací, tj. použitím správné metody pro čištění půdy a podzemních vod.
Přizpůsobení bývalých průmyslových oblastí
Existuje přesvědčení o tom, že náklady na přizpůsobení bývalých průmyslových oblastí jsou vysoké, což odrazuje potenciální kupce od nákupu takových oblastí. To však nemusí být nutně pravda. Environmentální průzkumy půdy a podzemní vody umožňují určit, s jakým problémem se potýkáme. Může se ukázat, že strach investora z investování do bývalých průmyslových oblastí nebyl odůvodněný. Investor by měl vědět, že koupě levnější nemovitosti v dobře položené lokalitě s náklady na případné čištění půdy nebo podzemní vody mu může umožnit optimalizaci nákladů na celý projekt.